TOP
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji
Dokumentacja inwestycji

Dokumentacja inwestycji

 

 

Naszą specjalizacją są dokumentacje procesu prac w budynkach muzealnych wraz z powstawaniem ekspozycji. Rozpoczynamy działanie razem z wykonawcą prac budowlanych, towarzyszymy kolejnym etapom budowy, kończymy zdjęcia, kiedy ekspozycja jest już gotowa. Dokumentacja ma postać filmu, który pokazuje postęp prac aż do etapu odbioru budowlanego.

Dokumentacja budowy – rejestracja wideo

Pracujemy najczęściej z placówkami muzealnymi, instytucjami kultury i edukacji. Za pomocą specjalistycznego sprzętu wykonujemy ujęcia w dużych przestrzeniach i budynkach o sporej kubaturze. Atrakcyjnie przedstawiamy już gotowe ekspozycje, z precyzją pokazujemy detale lub rejestrujemy ogólne plany. Podczas dokumentacji pracują doświadczeni operatorzy i fotografowie dokumentalni, z ich rejestracji powstaje interesująca forma filmowa.

Ciekawie zaprezentujemy etapy prac każdej inwestycji, budynku czy elementów miejskiej infrastruktury. 

Dokumentacja procesu budowy – zakres prac

Jesteśmy zaznajomieni z podstawowymi zasadami BHP, nie kolidujemy z działaniami wykonawcy. By osiągnąć jak najlepszy efekt kontrastu pomiędzy zdjęciami z fazy budowy a finalną, czytamy najpierw plany, rysunki techniczne czy wizualizacje, precyzujemy rodzaj zdjęć i ujęć. 

W ramach wideo dokumentacji procesu budowy:

  • ustalamy zapotrzebowanie oraz wstępny harmonogram wizyt na budowie, czytamy plany techniczne i precyzujemy rodzaj zdjęć 
  • dokumentujemy prace na budowie według planu
  • postprodukcja: montujemy film z konkretnych etapów budowy.

Film ma postać dokumentu, kolejne fazy działań na placu budowy i w gotowym obiekcie podpisujemy datą, wskazujemy etapy procesu prac. Oddajemy rzetelną formę dokumentacji do archiwum, jednocześnie atrakcyjną do materiałów promocyjnych, jest też niezwykle przydatna przy ewaluacji dotacji.

Dokumentacja budowy – współpraca

Dokumentujemy procesy budowy w placówkach muzealnych i instytucjach kultury, na palcach budowy różnych inwestycji, infrastruktury miejskiej, transportu etc. 

Nasze współprace:

Współpracujmy!

Ustalmy razem plan i zapotrzebowanie dokumentacyjne. Wspólnie dostosujemy wymagania oraz potrzeby do budżetu czy otrzymanej dotacji. Przeczytamy razem plany techniczne i ustalimy harmonogram wizyt na placu budowy. Pracujemy na terenie całej Polski.

Fotografujemy gotowe już obiekty i przestrzenie także dla celów promocyjnych, robimy prezentacje multimedialne, bazę filmową lub fotograficzną do materiałów prasowych, celów reklamowych etc.
Tworzymy filmowe materiały multimedialne, które stanowią wizytówkę placówki i dopełniają identyfikację wizualną miejsca, samej wystawy lub inwestycji.
Realizujemy też transmisje na żywo ze spotkań lub konferencji.

Cennik

Ceny to kwestia relatywna, zależna od wielu czynników, więc ustalamy je indywidualnie. Uwarunkowane są ilością użytego sprzętu, wizyt na budowie, dni zdjęciowych, ilością obiektów do sfotografowania, wielkością terenu, warunkami pracy, kosztami produkcji etc. Ceny rozpoczynają się od 1200 zł netto za nagranie materiału podczas jednej wizyty na budowie.

FAQ

Na jakim etapie najlepiej pokazać przebieg budowy?

Wszystko zależy od potrzeb zamawiającego. W przeszłości robiliśmy dokumentację placu budowy od momentu przekazania obiektu wykonawcy prac budowlanych aż do oddania muzeum dla zwiedzających. Najczęściej jednak zaczynamy swoją pracę w momencie, kiedy widać już postęp prac budowlanych, a kończymy na etapie odbioru budowlanego.

Ile razy trzeba przyjechać na budowę, aby pokazać przebieg prac?

Musimy pojawić się minimum dwa razy. Najczęstszą opcją wybieraną przez naszych klientów jest pakiet dwóch wizyt na placu budowy i montaż materiału. To już umożliwia pokazanie postępu prac. Pierwsza dokumentacja ma miejsce, gdy prace budowlane są ukończone w około 75%. Druga wizyta na sam koniec, kiedy wykonawca ściąga folie ochronne z eksponatów i przygotowuje obiekt do oddania zamawiającemu.

Co musimy zapewnić, aby można było wykonać film dokumentujący proces budowy?

Konieczne do rozpoczęcia naszej dokumentacji są wizualizacje lub rysunki techniczne gotowego obiektu. Jest to nam potrzebne, by wyobrazić sobie, co i w którym miejscu powstanie oraz by pokazać etapy pracy na budowie lub przy powstawaniu ekspozycji muzealnej.

Potrzebna jest  zgoda na wejście na plac budowy. 

PS
Zachęcamy również do bezwzględnego przestrzegania przez pracowników zasad BHP. Zdarzało się już, że cały nagrany przez nas materiał nie mógł być wykorzystany w filmie, ponieważ ludzie widoczni na nagraniach nie noszą kasków lub kamizelek. Taka sytuacja naraża na dodatkowe koszty z tytułu dodatkowego przyjazdu ekipy filmowej i powtórzenia zdjęć.